Bramy garażowe i przeciwpożarowe? Pro Haus w Szczecinie

Bramy to jeden z głównych elementów naszej oferty ? zajmujemy się nie tylko ich produkcją i dystrybucją, ale także montażem oraz serwisowaniem. W Pro Haus w Szczecinie znajdziesz szeroki wybór bram garażowych przeznaczonych do użytku prywatnego, a także tych wykorzystywanych w dużych zakładach przemysłowych i innych obiektach użytku publicznego. Proponujemy zarówno bramy zaprojektowane przez nas, jak i produkty wiodącej na rynku niemieckiej marki Hörmann.

 

Bramy garażowe

 

– Bramy segmentowe

Zbudowane z prowadnic pionowych, poziomych podsufitowych oraz skrzydła w postaci segmentów. Otwieranie i zamykanie bramy segmentowej odbywa się poprzez przesuwanie skrzydła nad głową. W pozycji zamkniętej segmenty ,,chowają się?? pod sufitem garażu, wobec czego cała instalacja nie zabiera nam cennej przestrzeni. Ten rodzaj bram polecamy przede wszystkim właścicielom garaży o wysokim stropie i z niewielkim podjazdem.

– Bramy uchylne

Zbudowane z jednego skrzydła, które przy otwieraniu bramy unosi się do góry, zatrzaskowy system zamykania, prowadnic oraz sprężyny umożliwiających użytkowanie ręczne przy niewielkim wysiłku. Bramy uchylne polecamy w przypadku większych podjazdów ? po otwarciu skrzydło bramy wykracza poza obręb garażu o ok. 1,5 m..

– Bramy rolowane 

Do najważniejszych elementów bram garażowych rolowanych należą prowadnice, roleta, wał nawojowy oraz uszczelki progowa i boczna. W zależności od tego, czy chcemy otworzyć czy zamknąć garaż, roleta nawija lub odwija się z wału nawojowego. Ten rodzaj bramy jest uniwersalny dla niemal każdego garażu, ponieważ nie zajmuje miejsca wewnątrz ani na zewnątrz obiektu.

 

Bramy przemysłowe

 

– Bramy harmonijkowe

Bramy przemysłowe harmonijkowe działają na podobnej zasadzie, co bramy segmentowe. Różnica polega na pionowym rozmieszczeniu segmentów, które poruszają się obie strony za pomocą wózków jezdnych zamocowanych w prowadnicach. Ten rodzaj bramy przystosowany jest do użytkowania w dużych, ogrzewanych halach, dlatego jest dodatkowo ocieplony pianą poliuretanową bezfreonową lub wełną mineralną. Oferujemy również bramy harmonijkowe z przeszkleniami ułatwiającymi widoczność.

– Bramy stalowe przesuwne

Bramy w postaci solidnych paneli opartych na stalowej ramie, dostępne w wersji jedno lub dwuskrzydłowej. Otwieranie i zamykanie odbywa się poprzez przesuwanie skrzydła w poziomie. Mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz w takich obiektach jak. m.in. hangary samolotowe, hale produkcyjne itp.

W naszej ofercie znajdą Państwo również bramy przemysłowe rolowane oraz segmentowe.

– Bramy przeciwpożarowe

Na konstrukcję tego rodzaju bramy składają się m.in. skrzydło wzmocnione wełną mineralną, stalowymi prętami i pokryte blachą poszyciową, wózek jezdny oraz elektrotrzymacz. W przypadku wykrycia zagrożenia pożarem następuje automatyczne zamknięcie przegród przeciwpożarowych budynku, co powstrzymuje dym i gorące gazy pożarowe przed rozprzestrzenieniem. Bramy przeciwpożarowe stosuje się w celu oddzielenia stref pożarowych w takich obiektach jak centra handlowe, zakłady produkcyjne i inne miejsca użyteczności publicznej

 

Szeroka paleta możliwości!

Już zdecydowałeś który rodzaj bramy zamówisz, ale nie satysfakcjonują się standardowe materiały i kolory? W Pro Haus oferujemy produkty we wszystkich barwach palety RAL, możesz też wybierać spośród bram stalowych, aluminiowych oraz drewnianych.

  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner

© 2017 Copyright PRO-HAUS S.C. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin