Drzwi wewnętrzne – Pro Haus w Szczecinie

Coraz częściej możemy spotkać się z projektami nowoczesnych domów, w których liczba drzwi wewnętrznych została znacznie ograniczona na rzecz otwartej przestrzeni. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego – naszą naturalną cechą jest potrzeba prywatności oraz chęć odcięcia się od hałasu, którą zapewniają nam właśnie drzwi. W ofercie Pro Haus ze Szczecina znajdziesz szeroki wybór drzwi wewnętrznych jedno i dwuskrzydłowych, z przeszkleniami lub bez – zawsze solidnych, zapewniających izolację termalną oraz dźwiękową.

 

Drzwi wewnętrzne

Wyróżniamy kilka kategorii drzwi wewnętrznych:

 

– Drzwi płycinowe i płytowe

Drzwi wewnętrzne płycinowe wykonane są solidnej drewnianej ramy umocnionej szprosami. Szprosy – poziome i pionowe słupki dzielą przestrzeń wewnątrz ramy na mniejsze pola, czyli płyciny, które wypełnia się materiałami takimi jak lite drewno lub sklejka. Drzwi płytowe natomiast składają się z pojedynczej grubej płyty lub ramy oklejonej cieńszą płytą drewnianą, gdzie wolne przestrzenie uzupełnia płyta wiórowa lub pilśniowa.

 

– Drzwi jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe

Jak sama nazwa wskazuje, drzwi jednoskrzydłowe wyposażone są w jedno skrzydło, otwierane „do siebie” ruchem wahadłowym. Drzwi dwuskrzydłowe zaś składają się z dwóch symetrycznych skrzydeł otwieranych na tej samej zasadzie, gdzie klamka i zamek znajdują się w jednej ze stron. Ponadto drzwi dwuskrzydłowe są zazwyczaj szersze niż ich jednoskrzydłowy odpowiednik.

 

– Drzwi przylgowe i bezprzylgowe

Drzwi przylgowe to tradycyjny rodzaj drzwi wyposażony w przylgę, czyli frez umieszczony w czołowej części skrzydła. Dzięki temu elementowi skrzydło nachodzi na ościeżnicę, odstając nieco poza jej powierzchnię. W praktyce oznacza to, że w drzwiach przylgowych widoczne są zawiasy. Drzwi bezprzylgowe to stosunkowo nowe rozwiązanie, gdzie skrzydło w pozycji zamkniętej tworzy wraz z ościeżnicą idealnie płaską powierzchnię, a zawiasów nie widać z żadnej strony.

 

Drzwi do każdego wnętrza

 

Pro Haus udostępnia drzwi wewnętrzne wykonane z różnych materiałów, w tym drzwi szklane  i drewniane, w różnych wzorach (płaskie, frezowane, tłoczone, pełne, przeszklone, ze wstawkami z aluminium bądź płyty reliefowej), a także w bogatej gamie kolorystycznej różnego rodzaju wykończeń (lakierów, laminatów, oklein sztucznych i naturalnych). Dzięki temu możesz mieć pewność, że dobierzesz produkt pasujący do aranżacji Twojego domu lub mieszkania.

 

 

  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner
  • partner

© 2017 Copyright PRO-HAUS S.C. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin